Cumhuriyetimizin 100. Yılından ikinci yüzyılına bakmak” başlıklı panelimizi 4 Kasım tarihinde AKÜ M.Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirdik.

Girişimci İş Kadınları Federasyonu’muzun (GİFED) kurucu üyelerinden Ankara Kadın İş Veren ve Sanayicileri Derneği (KAİSDER) organizasyonuyla, farklı illerdeki kadın dernek üyelerinin bir araya geldiği “Kadınların Büyük Buluşması” programına AFİKAD olarak katıldık.
29 Ekim 2023
Üyesi olduğumuz GİFED ‘in ilk projesi olan ‘Anadolu Kadınları Haklarını Konuşuyor’ projemizin kapanış törenini gerçekleştirdik.
23 Kasım 2023

Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında, Ulu önderimizin “”Cumhuriyeti ve onun gereklerini yüksek sesle anlatınız. Bunu yüreklere yerleştirmek için elverişli olan hiçbir durumu kaçırmayınız!” sözünden ilham alarak organize ettiğimiz “Cumhuriyetimizin 100. Yılından ikinci yüzyılına bakmak” başlıklı panelimizi 4 Kasım tarihinde AKÜ M.Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirdik.

Panelimiz keyifli bir müzik dinletisi ile başladı. Değerli Afyon Kocatepe Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gürsoy Şahin’in yöneticiliğini yaptığı panelde, değerli Çağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba’nın “Cumhuriyetin 100. Yıl Dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Barış Düşüncesi” başlıklı konuşması ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof Dr. Feyza Kurnaz Şahin’in “Cumhuriyetin 100. Yılında Cumhuriyetin Kazanımları”başlıklı konuşmaları ilgiyle dinlendi ve panel kokteyle devam etti. Keyifli geçen kokteylde, özellikle gençler değerli panelistlerimize ve cumhuriyet tarihine yoğun ilgi gösterdi.

Panel davetimizi kabul ederek bizleri onurlandıran, kıymetli bilgileriyle bizleri aydınlatan, bu panelde bizleri yalnız bırakmayan değerli Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba’ya ve eşi hanımefendi İlknur Oba’ya, Derneğimizin her zaman destekcisi, panelin planmasında yardımcısı olan ve kıymetli bilgileriyle bizleri aydınlatan Prof. Dr. Gürsoy Şahin’e ve Prof Dr. Feyza Kurnaz Şahin’e
Afyonkarahisar İl Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürümüz sayın Abdurrahman Özdilekler’e

AKÜ M.Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezi koordinatörü Hakan Ergun’a
MFÇ Kadın Kültür Evi Müdiresi Hilal Büyükben’e
Afyonkarahisar Disleksi Derneği’ne,
Kent ve İnsan Derneği’ne,
Türk Anneler Derneği’ne,
AKÜ konservatuarı öğrencilerine,
Afyon Lisesi Tarih Öğretmeni Nida Millik ve öğrencilerine,
Değerli Afyon basınına,
Tüm değerli katılımcılarımıza ve dernek üyelerimize
katılımları ve destekleri için teşekkür ederiz.

Panelimizden keyifli kareler ….